IGLIKA PALACE 4*

Локацијаво центарот на туристичкото место Боровец, на 150 метри од ски лифтовите

Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани.

Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show.
Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар.

 

 

 

 ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

                                         -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2023                                                                   (не важи за период 25.12.2023 - 02.01.2024)

IGLIKA PALACE 4* BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

16.12 - 29.12

05.03 - 31.04

30.12 - 05.01

10.02 - 17.02

06.01 - 09.02

18.02 - 04.03

По лице во dbl economy соба  56   77   59 
По лице во dbl standard with shower 62 € 84 € 73 €
По лице во dbl standard with bathub 64 € 87 € 75 €

 Студио стандард

3+1, 2+2

187 € 253 € 220 €

 Студио супериор

4+0, 4+1, 2+3

248 € 335 € 291 €

Апартман стандард

4+1, 3+2

272  369  320 

Апартман супериор

6+1, 6+2

369 € 500 € 435 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза секој ден 16.00-17.00, користење на внатрешен базен, финска сауна, хербална сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби, паркинг

Попусти и доплати

▪ Дете до 1.99 год. на дополнително легло - бесплатно 
▪ Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло  со двајца возрасни  во dbl стандард соба - бесплатно
▪ Возрасен на дополнително легло во соба- 25% попуст 
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба - 25% попуст (не важи од 30.12-05.03.2024) 

- Дополнителен кревет во студио / апартман за лица над капацитетот - возрасни - 24€, дете до 11,99г - 12€ на ден

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете - 40€ 

Капацитет на сместување:
Dbl economy room  - 2 лица
Dbl standard with shower / bathtub - 2+1 лица
Студио стандард - 2 возрасни + 2 деца, 3 возрасни +1 дете
Студио супериор -  4 возрасни + 1 дете, 3 возрасни +2 деца
Апартман - 4 возрасни + 1 дете, 3 возрасни + 2 деца 
Апартман супериор -  6 возрасни + 2 деца, 6 возрасни +1 дете
 
 
Минимум престој во период 25.12.2023-02.01.2024 е 7 ноќевања.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ