HOT SPRINGS 4* - с. БАЊА

 Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА 4* се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори.

Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.
Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин.
Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2.

 

Hot Springs 4* – С. Бања 

ЦЕНИ ЗА 2022 ГОДИНА
15% пoпуст за резервации oд 5 или пoвеќе нoќевања 
10% пoпуст за резервации oд 3 или 4 ноќевања

Цени за 1 ноќ за ЛИЦЕ во двокреветна соба/студио/суит – полупансион

Капацитет на собите 2 +0 2 + 1 2 + 2 2 + 2
период денови DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPINE STUDIO JUNIOR SUITE
02.01-05.03.2022 недела-четврток 63 € 69 € 74 € 81 €
петок и сабота 76 € 82 € 86 € 94 €
06.03-28.07.2022 недела-четврток 61 € 69 € 74 € 82 €
петок и сабота 73 € 80 € 86 € 94 €
29.07-05.09.2021 недела-четврток 71 € 77 € 83 € 90 €
петок и сабота 84 € 91 € 95 € 101 €
06.09-23.12.2021 недела-четврток 61 € 69 € 74 € 82 €
петок и сабота 73 € 80 € 86 € 94 €

Минимален престој за викенди е 2 ноќевања

Важи за сите соби и периоди, доплати, попусти….

Дете до 5,99 г. на редовно легло Бесплатно
Дете до 5,99 г. на дополнително легло Бесплатно
Дете до 6-11,99 г. на редовно легло -25% од цената за лице во двокревтна соба
Дете до 6-11,99 г. на дополнително  легло 30 €
Дете до 6-11,99 г. на прво дополнително легло 21 €
Возрасен/дете над 12 г.на прво допплни.легло 42 €
Возрасен/дете над 12 г.на второ дополни.легло 31 €
Еднокреветна соба -20% од цената за DBL COMFORT

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок и вечера

- Користење на СПА Центар

- Интернет

- Паркинг

- Туристичка такса

SPA центарот вклучува: внатрешни и надворешни базени со минерална вода, биосауна 65 C, турски хамам, игло и фонтана со мраз, парна бања, дождовна соба, солена соба, тепидариум, финска сауна, лакониум, фитнес

Попустите не важат за време на верски, државни празници и училишни одмори.
Попустите не може да се комбинираат со други промотивни понуди

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ