РУСКОВЕЦ РЕСОРТ 4* ДОБРИНИШТЕ

Хотелот Русковец Ресорт е сместен во Добриниште на 8 км јужно од Банско, со поглед кон планината Пирин. 

Хотелот располага со неколку вида на сместувачи капацитети, со идеални услови за сите гости кои се заинтересирани за мир и релаксација.

Областа изобилува со 17 минерални извори, кој се со топлина од 30-43степени. Спа центарот е со минерална вода, голем базен со големина од 10/15м и детски базен со температура од 30-36степени. Веднаш до базенот се наоѓаат сауната, парната бања кој се на располагање на гостите, исто така има и надворешно џакузи со панорамски поглед. На располагање на гостите се и тушеви со пешкири. Велнес центарот изобилува со разни типови на масажи и терапии. Оваа вода служи за терапии и лекување на заболување на коските, кожни болести, белодробни нарушувања, нервни нарушувања, и гастро нарушувања.

 

 

 

Вид на сместување и максимален капацитет

11.04.2022 - 21.04.2022 09.05.2022 - 07.07.2022   09.09.2022 - 30.11.2022    

08.07.2022 - 04.08.2022  19.08.2022 - 08.09.2022     05.08.2022 - 18.08.2022   
JUNIOR SUITE                         2 возрасни + 1 дете до 13.99 г. 77€ 84€  95€
SENIOR SUITE                          4 возрасни + 1 едно дете до 13.99 г 118€ 125€  130€
COMFORT VILLA                      2 возрасни + 1 дете до 13.99 г 99€ 110€ 115€
COMFORT FAMILY VILLA        4 возрасни + 1 дете до 13.99 г 132€ 145€ 149€
LUX FAMILY VILLA                   4 возрасни + 1 дете до 13.99 г 172€ 188€ 194€
минимум престој   2 ноќевања  2 ноќевања 3 ноќевања

туристичка такса 1 евро по лице на ден

доплата за вечера: 16 евра возрасен, 9 евра за дете од 3,99 до 13,99 г.

Цената вклучува:

- 1 ноќевање со појадок за целата соба, апартман  или вила

-користење на: фитнес центар,СПА центар, внатрешен базен со минерална вода, детски базен, 2 парни бањи,сауна, детско катче, WI-FI

-паркинг

Услови за деца:

-прво дете до 13.99 =бесплатно

-второ дете до 3.99 на доп.легло= 6 евра на ден

-второ дете од 4 до 13,99 во сениор апартман или вила комфорт =12 евра на ден

-возрасен на доп.легло плаќа 50% од цената.

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА ТА СКОБУЛ И СКТМ