GRANDOTEL 4* ХАНИОТИ

 Хотелот се наоѓа во Ханиоти, на околу 115 км од Солун и 100 км од аеродромот.
Се наоѓа веднаш на брегот, во близина на градскиот парк. Хотелот е реновиран во 2007 година. Хотелот Гранд има сопствена плажа, базен, паркинг простор и нуди исклучителна услуга од ресторан, бар, снек бар на плажа итн.

СОДРЖИНА:
Има 133 соби. Главната хотелска зграда има две крила каде се сместени собите, додека апартманите се сместени во останатите три згради во склоп на хотелот. Има главен ресторан, бар на плажа/базен, надворешен базен со лежалки и чадори, rent-a-car... Хотелот нуди доплата на рецепција: паркинг, бебешко креветче. Лежалки и чадори на плажа со доплата.

Оброци: појадок и вечера

СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Собите се опремени со ТВ, радио, телефон, фрижидер, балкон/тераса

 

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2024
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2024
GRANDOTEL 4* HANIOTI www.grandotel.gr
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС
  28.04-05.05 06.05-31.05
01.10-15.10
01.06-15.06
16.09-30.09
16.06-30.06
26.08-15.09
01.07-25.08
Apartment 2 pax 123 123 175 212 311
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. 17.5 17.5 14 19 17.5
Junior Suite 2 pax 157 157 192 233 373
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС
Single Room 76 76 111 146 216
Standard Room Front Sea View 54 54 72 91 129
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room Side Sea view 49 49 67 82 123
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 20% 20% 20% 20% 20%
Standard Room 42 42 61 78 118
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 20% 20% 20% 20% 20%
Минимум престој 4 2 3 4 5
Опис: ресторан, 2 бара, базен, ТВ салон, паркинг,интернет,менувачница,фитнес,пинг понг
Соби: клима,САТ ТВ,телефон,фрижидер
Stayovertax 3 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount