PORTO RIO 4* PELOPONNESE

 Хотелот се наоѓа покрај приватна плажа во близина на Венецијанската тврдина. Нуди комфорни соби, ресторани, базени, конференциски центар, казино. Од хотелот се протега преубав поглед на море и мостот Рио Антирио, кој го поврзува Пелопонез со континенталниот дел на Грција. Вкупно 223 соби. Содржини: ресторани, барови, бесплатен интернет, 2 базени, паркинг, лежалки бесплатни, пешкири за плажа бесплатни, детско игралиште, казино, фризер.

Собите се опремени со: клима, Тв, телефон, балкон, тоалет со када или туш, фен, бањарка, сеф, радио, мини бар.
 
 
 
 
PORTO RIO 4* PELOPONNESE
 
PORTO RIO HOTEL&CASINO 4* PATRA PELOPONNESE www.portoriohotel.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ALL INCLUSIVE
 

01.05-31.05

01.10-31.10

01.06-30.06

01.09-30.09

01.07-31.08
Double Room Side Sea View( Main Building ) 65 72 93
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Double Room( Main Building) 72 80 100
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Bungalow 58 68 83
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 6-11.99 год. 50% 50% 50%
Double Room( Achaios Building ) 58 68 83
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
Мин. Престој 5 5 5
Stayover tax 3 EUR по соба на ден ,се плаќа на лице место
Опис: паркинг, отворен базен, WI-FI,конференциска сала, масажа, бесплатни чадори и лежалки на плажа, детско игралиште,ресторан, бар, казино
Соби: клима, телефон,САТ ТВ, сеф,мини бар, фен,WI-FI,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Non show 70% of total amount

Early departure 100% of total amount

Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amoun

tCancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 15% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ
 
ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ