LESSE 4* - ХАНИОТИ

Lesse Hotel 4 * се наоѓа во Ханиоти, на 150 м оддалеченост од плажа. Го чинат 3 згради и вкупно 88 сместувачки единици. Од содржините во понуда се: рецепција, лоби, бежичен интернет на јавните површини и во соба со доплата (10 еур на ден по апарат), три базени, ресторан, бар покрај базенот, џакузи, сауна и амам со доплата, како и билијар и пинг понг. Собите се чистат секојдневно, освен во недела, а постелнината и пешкирите се менуваат на 3 дена. Климата е централна /во јули-август/. Собите се опремени со мини фрижидер, сателитска ТВ, фен, балкон, мини кујна, прибор за чај/кафе, тостер. Мини бар, телефон, послуга во соба и сеф се со доплата. Помошен кревет е стандарден или фотеља на расклопување.

 

 

LESSE 4* HANIOTI                                                 www.lesse.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
 

02.05-05.06         

     26.09-15.10              

06.06-30.06           

 26.08-25.09            

01.07-25.08
Family Suite 2 pax(за соба) 162 222 264
Трето лице Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис
Standard Room 35 52 67
Трето лице 19 31 39
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-6.99 Гратис Гратис Гратис
2 дете од 7-11.99 Гратис 25 27
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

Family Suite 2 pax (за соба)

174 246 294
Трето лице 24 36 45
Четврто лице 24 36 45
1 дете од 2-6.99 Гратис Гратис Гратис
1 дете од 7-11.99 18 29 30
2 дете од 2-6.99 Гратис Гратис Гратис
1 дете од 7-11.99 18 29 30
Standard Room 42 60 82
Трето лице 24 36 45
1 дете од 0-6.99 Гратис Гратис Гратис
1 дете од 7-11.99 18 29 30
2 дете од 0-6.99 Гратис Гратис Гратис
2 дете од 7-11.99 18 29 30
Мин. престој 2 3 4
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 100% of total amountEarly departure 100% of total amountCancelled 1-7 days before check-in 100% of total amountCancelled 8-14 days before check-in 2 overnights
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 25% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2024 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ