ARISTOTELES RESORT&SPA 4* - УРАНОПОЛИС

 ARISTOTELES HOLIDAY RESORT&SPA 4*

Опис: хотелот се состои од 10 двоспратни и троспратни згради распоредни на површина од ~134.000 m2 во стил на амфитеатар. Голем избор на соби, пространа територија, СПА центар, барови, спортски и забавни програми. Хотелот е реновиран 2017-2018 год, реновирани се сите соби (тоалети и мебел), главниот ресторан со отворена тераса  (~200 m2), нов концепт на шведска маса, нов отворен базен само за возрасни (18+), реновиран бар покрај базен и бар на плажа

Хотелски услуги: 7 конференциски сали, паркинг, надворешен базен, внатрешен затоплен базен (бесплатно), надворешен базен само за возрасни (во близина на тениските терени), теретана (бесплатно), Wi-Fi интернет на јавни површини (бесплатно), мини маркет (во летна сезона), перална/сушална (со доплата), интернет катче (со доплата), автобуска постојка на 300м, СПА центар работи во летна сезона; затворен затоплен базен бесплатно, џакузи, амам, козметички третмани, масажи, маникир, педикир, фризер (на барање), справи за вежбање (бесплатно), главен ресторан, ресторан а ла карт, бар покрај базен, бар на плажа, игралиште за деца, детки базен, тенис (рекети со депозит), кошарка, одбојка (бесплатно), пинг понг (бесплатно), одбојка на плажа, билијард (со доплата), дневна и ноќна анимација (неколку пати неделно). 

Сместување: вкупно 250 соби: Double Rooms SV/GV (~16 m2), Doubles 3 pax SV (~16 m2),  Doubles Superior SV (~30-35 m2), Doubles Superior 4 pax (~30-35 m2), Family 2 Rooms (~40-45 m2), Maisonettes (~40-45 m2). Собите се опремени со: клима, фрижидер, сателитска ТВ, телефон, тоалет со када/туш, сет за бања, фен и пегла (на барање, со депозит), сеф, балкон/тераса. Тип на дополнителен кревет - софа/фотеља/кревет на расклопување. 
Плажа: песочно-шњункаста со сино знаменце на 120м преку подземен премин, лежалки и чадори (бесплатно), пешкири (со доплата)
Дополнителни информации: не е дозволен престој за домашни миленици, нема услови за лица со посебни потреби

  

 

 

Aristoteles Holiday Resort&Spa 4*

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT&SPA **** OURANOUPOLIS www.aristoteles.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО
 

01.05-20.05

30.09-31.10

21.05-30.06

09.09-29.09

01.07-04.08

26.08-08.09

05.08-25.08
Double Standard 54 68 80 95
Double Standard Sea View 60 73 85 101
Double Superior 66 80 92 108
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Triple Superior 70 83 97 115
Трето лице 80% 80% 80% 80%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Family Room Garden View 79 92 110 139
Трето лице 75% 75% 75% 75%
Четврто лице 75% 75% 75% 75%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Maisonette 90 109 146 168
Трето лице 75% 75% 75% 75%
Четврто лице 75% 75% 75% 75%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Single Room 86 108 135 162
Минимум престој 3 4 5 5
Опис: целосно климатизиран,бар на плажа,арт шоп,ресторан,таверна,бар,пул бар,базен,детски базен,хидромасажа,мини маркет,тенис, кошарка,сеф,видео игри,анимација,мини клуб, таверна, бус, СПА центар,затворен базен
Соби: клима,телефон,ТВ,мини бар,балкон
Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
More than 21 days Free cancelation21 to 14 days prior to arrival One (1) night cancellation fee12 to 7 days prior to arrival Two (2) nights cancellation fee6 to 1 days prior to arrival Three (3) nights cancellation feeNON SHOW Full amount of booking will be required
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ