MOURA 4*

Hotel Moura 4* е сместен во самиот центар на Боровец. 

Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијард, ски остава, детска игрална, конференциска сала, бежичен интернет, паркинг /со доплата/, лифт. 

Собите: телефон, LCD TV и фрижидер, фен

 

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2023
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.12.2023
 
Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  од 01.12-21.12.2023 и од 08.03-18.04.2023
**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!
MURA 4*  01.12.2023-21.12.2023     08.03.2024-18.04.2024 29.12.2023 - 02.01.2024

 03.01.2024-25.01.2024   09.02.2024-07.03.2024

22.12.2023 - 28.12.2023 26.01.2024 - 08.02.2024

ноќевање со појадок полупансион  ноќевање со појадок полупансион  ноќевање со појадок полупансион  ноќевање со појадок полупансион 
Двокреветна SMALL соба 39 € 50 € 68 € 79 € 45 € 56 € 53 € 64 €
Двокреветна стандард соба 45 € 56 € 79 € 90 € 50 € 61 € 59 € 69 €
Двокреветна LUX соба  59   69   104   115   64   75  72    83 
 Трокреветна соба 39   50   68    79  46   57   49   65  

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок или полупансион (ноќевање со појадок и вечера), фитнес, детско катче, WI-FI, паркинг (5€ на ден), ски гардеробер.

Попусти и доплати:
Дете до 2,99 год. – бесплатно
Прво дете од 3-12,99 год. на дополнително легло - БЕСПЛАТНО
Второ дете од 3-12,99 год. на дополнително легло - 50% попуст
Возрасен на дополнително легло - 30% попуст
Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 75€ / возрасен, 35€/ дете од 4 - 12,99 г.
 
Капацитет на сместување:
Двокреветна SMALL соба - 2 возрасни
Двокреветна стандард соба - 2 возрасни + 1 дете до 12,99г
Двокреветна LUX соба - 2 возрасни + 2 деца до 11,99г
Трокреветна соба - 3 возрасни
 
Минимум престој 3 ноќевања во период 26.12.2023 - 05.03.2024
Минимум престој 2 ноќевања за период 01.12-25.12.2023 и 06.03-20.04.2024

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ