LION 4*

Локација: Хотелот е на околу 1,5 км од центарот на Боровец и почетната станица на гондолата.
Содржини: рецепција, лоби, лоби бар, ресторан, таверна, сеф, менувачница, билјард, СПА центар, затворен базен, сауна, фитнес, паркинг (според расположливост), минибус за превоз до гондола.
Сместување: Хотелот има 130 соби, 24 семејни соби, пет апартмани. Сите соби се реновирани во 2015 година и имаат бања, фен, ТВ, телефон и мини бар.

 

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2023

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023

 Бонус: 7=6 за период на престој од 04.03.2024 до крај на сезоната

Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

LION 4*

ПОЛУПАНСИОН

27.12- 05.01

 

10.02 - 23.02

 

16.12 - 26.12

06.01 - 09.02

24.02 - 03.03

01.12 - 15.12

04.03 - 31.03

По лице во 1/2 соба
89 € 56 €
53 €
48 €
По лице во  Twin  Large room 93 €
61 €
58 €
53 €
По лице во  Family room 110 €
75 €
69 €
62 €
Апартман за 4 лица
340 €
246 €
235 €
208 €

Возрасен на дополнително легло     

69 €
46 €
44 €
39 €

 Во цената е вклучено: појадок и вечера ( пијалоци за време на вечерата - пиво, вино, вода или сок), транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна,  фитнес, ски гардероба

Минимум престој - 5 ноќи
 
Попусти и доплати: 
▪ Деца до 3.99 год. - бесплатно 
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст
▪ дете од 4-11.99 год. на редовно легло - 25% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 95€, дете 4-11,99г. - 50€ 
 
Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2 лица
TWIN large room - 2+1
Family room - 2+2 
Apartman - 4+1
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
 
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ