RILA 4*

  

      

  

Локација : во центарот на Боровец 

Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.

Опис на соби:
*SIGNATURE TWIN ROOM - 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса. 
Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*SUPERIOR Twin or King room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*Interconnecting SUPERIOR Twin /King room: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата - калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/King Rooms.
*SUPERIOR Family room - 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса. 
Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа. Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса. Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години
Сите соби и апартмани имаат балкони со поглед на стазите или со поглед на ресорт, телевизор со рамен екран и телефон.

RILA 4*- BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

23.12 - 05.01

10.02 - 23.02

27.01 - 09.02

24.02 - 08.03

06.01 - 26.01

16.12 - 22.12

09.03 - 12.04

Person in Signature Twin room Resort view 134 € 99 € 92 € 79 €
Person in Signature Twin room Slope view 150 € 107 € 100 € 87 €
Person in Superior room Resort view 139 € 105 € 98 € 87 €
Person in Family room       Resort view 156 € 108 € 101 € 91 €
Person in Superior room Interconnecting                Resort view 139 € 105 € 98 € 87 €
Person in Superior room Slope view 156 € 112 € 105 € 95 €
Person in Family  room      Slope view 167 € 116 € 110 € 100 €
Person in Superior room Interconnecting               Slope view 156 € 112 € 105 € 95 €

 Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен 25м, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, cryo cabin, релакс соба, фитнес, интернет, паркинг, детско катче (15ч-23ч) и игротека за деца од 3-7г (бесплатно 2 часа во екот на денот), ски гардероба.

Попусти и доплати:
Деца до 1.99год. - бесплатно
Дете од 2-11.99 год. во Signature,Superior, Family room со двајца возрасни - 25€ на ден (од 16.12-22.12 и од 09.03-12.04 се доплаќа 18€ на ден)
Еден возрасен со деца 2-11.99 год - возрасен плаќа за еднокреветна соба, а децата плаќаат по 25€ на ден
Еднокреветна соба - се доплаќа 75% од цената за лице во двокреветна соба
Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 95€, дете 2-11,99г. - 65€ 
 

Во цените не е вклучено: патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ