MAKEDNOS 3* - НИКИТИ

Локација: Хотелот е лоциран на приватна плажа помеѓу туристичките места Никити и Неос Мармарас на полуостровот Халкидики. Неос Мармарас од самиот хотел е оддалечен 16 km, додека туристичкото место Никити е на само 6 km.

Капацитет и услуга: Хотелот на своите гости им нуди на располагање базен за возрасни и деца, летна тераса, бар на плажа, прекрасна градина, бесплатен безжичен интернет (на јавни места), паркинг, ресторан каде гостите го започнуваат денот со појадок, консумација на кафе и останати пијалоци во текот на целиот ден. 42 комплетно опремени соби со LCD ТВ, телефон, тоалет со туш - кабина, сеф, фен, мини - бар, балкон, огледало, крпи.

Хотелски содржини и услуги: Базен за деца, Факс, Сала со ТВ, Пристап за хендикепирани лица, Надворешен базен, Рент-а-кар, Бесплатен паркинг, Лоби бар, Wi-fi бесплатно (јавни места), Игралиште за деца, Не се дозволени домашни миленици, Бар на плажа, Бар покрај базен, Градина

Активности во близина на хотелот: Спортови на вода, Сите соби се опремени со: ТВ, Сателитска ТВ, Сеф во соба, Фен, Клима Уред, Балкон или Тераса, Бања со туш кабина

*Погодности за лица со попречена мобилност

Makednos 3*  НИКИТИ

MAKEDNOS 3* NIKITI                                                    www.hotelmakednos.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
  25.05-03.06 04.06-15.06 16.06-05.0726.08-10.09 06.07-25.08 11.09-26.09
Standard Room Side Sea View 34 51 67 85 51
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
Standard Room Ground Floor 39 57 69 94 57
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
Standard Room Front Sea View 37 54 69 87 54
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
Family Apartment 39 59 72 97 59
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
3 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
Мин. Престој 1 3 3 3 1
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ