AMMON GARDEN 3* - ПЕФКОХОРИ

-10% до 15.05.2022

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел "Ammon Garden".

Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10м и 2,20м со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен). Хотелско сместување: Сместувачките капацитети се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина... Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.

Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера - мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 10% попуст за резервации направени до 01.05.2022 

прво дете до 12 год-БЕСПЛАТНО|второ дете од 6-12год - 50%попуст|трет возрасен - 50% попуст

"Ammon Garden" 3*
Пефкохори
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
21 28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
бр. ноќи  7BB
7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB
Цена по лице  (BB) 105 125 155 185 215 235 255 275 315 315 315 315 315 285 235 195 155 125

Услови под кои важи аранжманот

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • -  Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • -  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан ""Pink""на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Baby cot - БЕСПЛАТНО, на барање;
 • -  Клима - БЕСПЛАТНА;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
 • - Попустите за рани резервации НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • -  Прво дете до 12 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Второ дете од 6-12 години - 50% попуст;
 • -  Трет возрасен - 50% попуст;
 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за вечера: 90€ за возрасни / 50€ за деца до 12 год. за цел престој;

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 40 €
 • деца од 2 до 12 години: 30 €

деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)

 

ВАЖАТ ОПШТИ УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ