JENNY 3* - СИВИРИ

 

 ПОЛУПАНСИОН!

ДВЕ ДЕЦА ДО 14год - БЕСПЛАТНО!

Хотелот JENNY 3* е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3 со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. WiFi интернет – вклучен во цена. Собите во сезона 2018 се целосно реновирани.

 

  

ЦЕНОВНИК

ТЕРМИН ОД: Полупансион По лице во 1/2+2
21.05 - 28.05 7 150
28.05 - 04.06 7  170
04.06 - 11.06
7 200€
11.06 - 18.06
7 260€
18.06 - 25.06
7 280€
25.06 - 02.07
7 300€
02.07 - 09.07
7 330€
09.07 - 16.07
7 355€
16.07 - 23.07
7 385€
23.07 - 30.07
7 385€
30.07 - 06.08
7 385€
06.08 - 13.08
7 385€
13.08 - 20.08
7 385€
20.08 - 27.08
7 355€
27.08 - 03.09
7 305€
03.09 - 10.09
7 270€
10.09 - 17.09
200€
17.09 - 24.09 170€

 Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари
Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети*

Полупансион:

  • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
  • Вечера  19:00-21:00ч.  на база шведска маса 
Во цената Е вклучено:
• 7 полупансиони (шведска маса)
• Клима уред
• Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот (Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите)
• Користење отворен базен со слатка вода согласно КОВИД протоколи
• Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
• Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
• Превоз,
• Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
• Патничко осигурување што покрива КОВИД (задолжително)

Напомена:
• Цената е за минимум 2 возрасни лица во соба на 7 ноќи,
• Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
• Прво и второ дете до 13,99 г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
• Трето дете 0-2,99 години без сопствено легло - БЕСПЛАТНО
• Прво и второ дете 14-15,99 г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената за 1 возрасен
• Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената за 1 возрасен
• BABY COT – Бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот. Во спротивно протекторот од хотелот ке им биде наплатен 20 еур. за целиот престој.
• Сместување во собите е после 14 часот по локално време, напуштање на собите е до 09 часот по локално време
 
ПОПУСТИ:
* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.
* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:
* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.
 
ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.
  • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
    • возрасни: 40 €
    • деца од 2 до 12 години: 30€
    • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ