CHAIKA BEACH RESORT 3*

ALL INCLUSIVE !!!  

Chaika Beach Resort 3* - All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
 -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.04.2024
 
Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE light
ТЕРМИНИ 05.06.2024 - 20.06.2024 11.09.2024 - 20.09.2024

ALL INCLUSIVE

22.06.2024 - 04.07.2024 26.08.2024 - 10.09.2024

ALL INCLUSIVE

05.07.2024 -25.08.2024

ALL INCLUSIVE

DLB ARKADIA

park view 2+2

50 € 63 € 70 €

APARTMAN ARKADIA

park view 2+2/2+3/3+1

76  91 € 99 €

DBL CHAIKA

sea view 2+2

 55 €
67 €
 75 €

STUDIO ARKADIA

park view 2+2/2+3,3+1

68 € 86 92 €

STUDIO CHAIKA

sea view 2+2, 3+0

59 € 72 € 79 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE light и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- Детско катче

- Интернет во лоби барот и на рецепција

Попусти:
Дете до 2.99 години - бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокрветна соба или студио sea view - бесплатно
Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба - 50% од цената за возрасен
Две деца до 11.99 год во студио или апартман - БЕСПЛАТНО
Трето дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во апартман или студио park view - 40% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба - 20% попуст на регуларната цена
Возрасен на дополнителен кревет во студио/апартман - 25евра на ден
 
Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ