ROYAL BAY 4* - ЕЛЕНИТЕ

ALL INCLUSIVE !!! 

Royal Bay 4* - All Inclusive се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на 30м од плажа. Сите соби и апартмани имаат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб.

Сите соби и апартмани имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack bar, бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Royal Bay 4*.

Royal Bay 4* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.  

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
 -35% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.05.2024

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

  05.06.2024 - 20.06.2024   11.09.2024 - 20.09.2024

ALL INCLUSIVE

21.06.2024 - 04.07.2024  25.09.2024 - 10.09.2024 

ALL INCLUSIVE

05.07.2024 - 24.08.2024    ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба - поглед море 59 €
72 €
79 €
Лице во студио - поглед море 64 €
 76 €
85 €
Лице во апартман - поглед море 68   80  89 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво, лежалки и чадори
 
- Ресторан a la carte
 
- Snack бар
 
- Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден и во Lobby Bar од хотелот до 24 часот

- Детско катче

- Тенис, мини голф

- Забавен дел, анимација

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба -  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години
Студио - 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години
Апартман - 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години
 
Попусти:
Дете до 2.99 години - бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - бесплатно
Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман  - 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ