НЕА ВРАСНА - вила FILOXENIA

 Неа Врасна се наоѓа во заливот Strimonikos, карактеристична е по долгата песочна плажа, убавото море, многубројните таверни, ресторани и забавни паркови за најмалите. Мирниот одмор и долгите прошетки до Асправалта или Ставрос се главна карактеристика на ова место за луѓе кој ја сакаат прошетката со долги разговори. На оддалеченост од 60 км од Солун, Неа Врасна е дестинација за фамилијарен опуштен одмор, каде на само неколку стотици метри имате Lidl I Masoutis.

Вила Филоксенија е нова и модерно опремена вила, на оддалеченост од само 150 метри од море. Располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија и апартмани. Сите соби се убаво опремени со нови кујни, купатило со ВЦ, Тв, клима уред кој е вклучен во цената и многу големи тераси. Во дворот има скара која е достапна за туристите. Вилата има паркинг за 2 возила и функционира на принципот прво слободно место. 

 

 

 

Термин *17.05 *24.05 *31.05 7.06 14.06 21.06 28.06 5.07 12.07 19.07 26.07 2.08 9.08 16.08 23.08 30.08 *06.09 *13.09 *20.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Студио 1/2
бр. соба 3,4,6,7,8,9
max.2 лица
79 89 99 249 259 289 299 319 319 319 319 319 299 279 259 239 119 109 99
Студио 1/3+1
бр. соба А,1,10
max. 4 лица
89 99 109 269 279 299 329 339 339 339 339 339 319 289 269 259 129 119 99
Апп (1/3)+(1/2) бр.2
(1/2)+(1/2)+1 бр.5
max.5 лица
99 119 129 299 329 389 399 419 419 419 419 419 389 379 329 309 139 129 119
 • За рана резервација се уплаќа аванс од 50% веднаш, остатокот 21 ден пред поаѓање.
 • Попустите за рана резервација не важат за пакет аранжманите (термините означени со ѕвездичка)
 • Превозот ги остава патниците до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане.
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денари (1€=62ден).
 • За уплата за два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • На акциски попуст или на смена со ѕвездичка на втората смена не се одобрува попуст за два последователни термини.
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник не се менува цената на веќе договорените услуги.
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови на патување.
 • За валидна резервација се смета само резервација со уплата на 30% од вкупната вредност на аранжманот.
 • Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна 21 ден пред поаѓање.
 • Во случај на веќе уплатен аранжман со попуст или рана резервација, средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето.
 • Во случај на направена штета во студијата, сопственикот на вилата има право да наплати на лице место за истата.
 • Агенциајата не е одговорна за квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
 • Доплата за туристичка такса (1.5еур од соба од ноќ) се врши во агенција.
 • Апартманите и студијата немаат крпи за лице и тело, имаат тоалетна хартија.
 • Чистење на студијата и промена на постелнина 2 пати во текот на престојот.
 • Користење на клима и WI-FI е бесплатно.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

 • 45 € за возрасни – повратна карта;
 • 35€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • 35 € за возрасни или деца – карта во еден правец
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ОПИС НА СТУДИЈА И АПАРТМАНИ

Приземје
СТУДИО АЛФА (1/3+1) 3+1 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на приземје.
Располага со еден дупол кревет(француски) и еден поединечен кревет на спуштање, кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли , аспиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на сопствено дворче со маса и столици.

СТУДИО БР.1 (1/3+1) 3+1 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на приземје.
Располага со три поединечни кревети има простор за дополнителен кревет на расклопување(комотно е).Во склоп на собата има кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, аспиратор ,плакар за алишта.Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на сопствено дворче со маса и столици.

АПАРТМАН БР.2 (1/3+1/2) 5 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на приземје.
Апартманот располага со една спална, кујна , купатило со WC и голем двор со маса и столици. Во спалната соба има еден дупол кревет. Во спалната е плакарот за алишта.Во кујната има еден дупол кревет и еден поединечен кревет.Таа е комлетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли,аспиратор.И од кујната се излегува на двор.Спалната соба и кујната се раздвоени со ѕид без врата. Има сопствено купатило и WC.


1 кат
СТУДИО БР.3 (1/2) 2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со еден дупол кревет. Во склоп на собата има кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, аспиратор плакар за алишта.Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици.

СТУДИО БР.4 (1/2) 2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, аспиратор ,плакар за алишта.Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на многу голема тераса 35 М2 со маса и столици.

АПАРТМАН БР. 5 (1/4 +1) 4 +1 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на први кат.
Апартманот располага со една спална, посебна кујна , купатило со WC и многу голема тераса 40М2 со маса и столици. Во спалната соба има еден дупол кревет и мало креветче за дете до 4 год.Од спалната се излегува на тераса.Во спалната е клима уредот ТВ и плакар за алишта.Во кујната има два поединечни кревети.Таа е комлетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли,аспиратор.И од кујната се излегува на тераса. Има сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.6 (1/2) 2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, аспиратор, плакар за алишта.Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици.

СТУДИО БР.7 (1/2) 2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со еден дупол кревет. Во склоп на собата има кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор, плакар за алишта.Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици.

СТУДИО БР.8 (1/2) 2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, аспиратор, плакар за алишта,.Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици.

СТУДИО БР.9 (1/2) 2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, аспиратор ,плакар за алишта, Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици.

АПАРТМАН БР.10 (1/3 ) 3 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на први кат.
Располага со спална со три поединечни кревети и посебна кујна.
Во спалната има плакар за алишта, тв,клима уред и се излегува на тераса.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар во која има фрижидер,решо со две рингли , аспиратор.Има сопствено купатило и WC.Апартманот излегува на тераса со маса и столици.

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ