ЛЕПТОКАРИЈА - вила ЕЛЕНА

 Лептокарија е познато и многу посетувано туристичко место во областа Пиерија. На оддалеченост 80 км. јужно од Солун во подножјето на планината Олимп со долга и пространа песочна плажа е лоцирана туристичката дестинација наменета за секоја популација без ограничување. Најчести посетители се фамилијарни туристи, но без исклучок во рестораните, плажите среќаваме туристи од секаква генерација. Медитеранската клима задскриена во пазувите на планината Олимп го прават идеалното летувалиште што може природата да го соедини. Многу кафетерии, слаткарници, детски забавни паркови се само дел од вашето летно доживување.

Вила Елена се наоѓа во Лептокарија, на сама плажа. Располага со трокреветни студија на приземје и први кат. Сите студија се опремени со кујна, купатило, ТВ, клима (со доплата 7еур од ден), балкони со директен и страничен поглед на море и едно студио со поглед на двор. Сите соби се реновирани со нови купатила, кујни и душеци.

 

 

 Цени за термини по типови простории и услуги 2024

Термин *18.05 *25.05 *1.06 8.06 15.06 22.06 29.06 6.07 13.07 20.07 27.07 3.08 10.08 17.08 24.08 31.08 *07.09 *14.09 *21.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Студио 1/3
заедничка тераса
поглед во двор
бр.соба 11
69 79 89 159 189 219 229 259 269 299 299 299 299 299 259 209 99 89 69
Студио 1/3
поглед на двор
бр.соба 1,2
79 89 99 179 199 239 249 279 289 319 319 319 319 319 279 229 109 99 79
Студио 1/3
поглед море
бр.соба
3,4,5,6,8,9,10
89 99 109 199 249 259 269 289 299 329 329 329 329 329 289 239 119 109 89
Апартман 1/4
поглед на море
бр.соба 7
99 109 119 219 269 279 289 309 319 339 339 339 339 339 299 269 129 119 99

Цените за термините (18.05; 25.05; 01.06; 07.09;14.09 и 21.09.2024) означени со ѕвездичка во табелата се пакет аранжмани и се дадени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
Останатите цени се однесуваат за наем на студио или апартман за 7 ноќевања
Клима уред со доплата 7еур од соба од ден
WI - FI бесплатно

-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 - 12 години;
- дете до 02 години не плаќа(бесплатно);
- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ:

 • За рана резервација се уплаќа аванс од 50% веднаш, остатокот 21 ден пред поаѓање.
 • Попустите за рана резервација не важат за пакет аранжманите (термините означени со ѕвездичка)
 • Превозот ги остава патниците до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане.
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денари (1€=62ден).
 • За уплата за два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • На акциски попуст или на смена со ѕвездичка на втората смена не се одобрува попуст за два последователни термини.
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник не се менува цената на веќе договорените услуги.
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови на патување.
 • За валидна резервација се смета само резервација со уплата на 30% од вкупната вредност на аранжманот.
 • Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна 21 ден пред поаѓање.
 • Во случај на веќе уплатен аранжман со попуст или рана резервација, средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето.
 • Во случај на направена штета во студијата, сопственикот на вилата има право да наплати на лице место за истата.
 • Агенциајата не е одговорна за квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
 • Доплата за туристичка такса 1.5 eур се врши во агенција.
 • Апартманите и студијата имаат крпи за лице и тело, имаат тоалетна хартија и сапун.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

 • 45 € за возрасни – повратна карта;
 • 35€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • 30 € за возрасни или деца – карта во еден правец
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Приземје
СТУДИО БР.1 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на приземје.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на двор со поглед кон дворот.Студиото е опремено со клима уред,тв ,и купатило со вц.

СТУДИО БР.2 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на приземје.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на двор со поглед кон дворот. Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.3 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на приземје.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта.Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на двор со директен поглед на море.Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.4 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на приземје.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта.Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на двор со директен поглед на море.Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.5 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на приземје.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта.Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на двор со директен поглед на море.Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.6 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на приземје.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта.Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на двор со директен поглед на море.Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

Прв кат
АПАРТМАН БР.7 (1/4) 4 лица
Апартманот се наоѓа на први кат.
Апартманот располага со еден дупол кревет и два поединечни кревети на спрат,плакар за алишта.Во другата соба е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер, маса и столици за ручавање. Апартманот излегува на тераса со страничен поглед на море.Апартманот е опремен со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.8 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на први кат.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта.Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на тераса со директен поглед на море.Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.9 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на први кат.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта.Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на тераса со директен поглед на море.Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.10 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на први кат.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта.Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на тераса со директен поглед на море.Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

СТУДИО БР.11 (1/3) 3 лица
Студиото се наоѓа на први кат.
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,плакар за алишта.Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли ,мал фрижидер. Студиото излегува на заедничка тераса без поглед на море.Студиото е опремено со клима уред, тв и купатило со вц.

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ