ПЕФКОХОРИ - вила ЕЛИЗА

Вилата е одлично лоцирана, се наоѓа во центарот, на главната улица, оддалечена околу 150 метри од плажа. Во близина на вилата се наоѓаат многубројни ресторани, кафетерии, продавници и сл.

Вилата располага со студија 1/2 и 1/3 и апартман 1/5, кои се наоѓаат на прв и втор кат, опремени се со комплетна кујна, ТВ, клима, сопствено купатило, пространа тераса и WI FI. Апартманот 1/5 е на прв кат, има комплет опремена кујна, дневна со два кревета и спална соба со еден брачен и еден единечен кревет. Апартманот има две клими и од двете соби се излегува на тераса.

  

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.02.2024
-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.04.2024

Цени за термини по типови простории и услуги

ТЕРМИН СТУДИО 1/2+1  СТУДИО 1/3 АПАРТМАН 1/5  
19.05-26.05.2024 89€* 99€* 119€* ПРОМО
26.05-02.06.2024 119€* 129€* 149€* ПРОМО
02.06-09.06.2024 159€* 169€* 189€*  
09.06-16.06.2024 189€* 199€* 219€*  
16.06-23.06.2024 229€* 239€* 259€*  
23.06-30.06.2024 239€* 249€* 269€*  
30.06-07.07.2024 429 449 469  
07.07-14.07.2024 489 499 529  
14.07-21.07.2024 509 519 539  
21.07-28.07.2024 519 529 559  
28.07-04.08.2024 539 549 579  
04.08-11.08.2024 539 549 579  
11.08-18.08.2024 539 549€ 579  
18.08-25.08.2024 509 519€ 549  
25.08-01.09.2024 419 429 469  
01.09-08.09.2024 229€* 249€* 279€*  
08.09-15.09.2024 179€* 189€* 229€*  
15.09-22.09.2024 139€* 149€* 169€*  
22.09-29.09.2024 89€* 99€* 119€* ПРОМО
29.09-06.10.2024 59€* 69€* 89€* ПРОМО

НАПОМЕНА:  

- Цените се однесуваат за наем на студио или апартман за 7 ноќевања. 

- Термините со * се однесуваат на цени по лице со вклучен превоз. Минимум уплата на две лица. Трето, четврто и петто лице доплаќаат само превоз 40€ по лице.

- За сопствен превоз не се одбива од цената

- Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

- Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот термин

- Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;

- Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;

- Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;

- Туристичка такса од 0,5 еур по ден на соба се плаќа на лице место

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:
* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

Цената само за превоз: Скопје-Пефкохори-Скопје изнесува:

  40 € возрасни

  30 € деца од 2 - 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ