СИВИРИ - вила ХРИСТОС

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI. Сите студија и апартмани имаат страничен поглед кон морето.

 

  

 
Цени за термини по типови простории и услуги
          Термини      

 1/2 СТУДИО   

   1/3 СТУДИО                 

1/4 АПАРТМАНБр. ноќевања
25/05 - 01/06 130
160 180
 7
01/06 - 08/06 150 €  190 € 220 €  7
08/06 - 15/06 200 €  250 €
290 €  7
15/06 - 22/06 260 €  300 €
360 €  7
22/06 - 29/06 300 €  360 €
390 €  7
29/06 - 06/07 330 €  400 €
450 €  7
06/07-  13/07 370 €  460 €
550 €  7
13/07 - 20/07 370 €  460 € 550 €  7
20/07 - 27/07 370 €  460 € 550 €  7
27/07 - 03/08 370 €  460 € 550 €  7
03/08 - 10/08 370 €  460 € 550 €  7
10/08 - 17/08 370 €  460 € 550 €  7
17/08 - 24/08 370 €  460 € 550 €  7
24/08 - 31/08 350 €  420 € 490 €  7
31/08 - 07/09 330 €  360 € 430 €  7
07/09 - 14/09 260 € 290 € 340
 7
 14/09 - 21/09  190 €  230 € 260 €  7
21/09 - 28/09 160  190  220  7

 

НАПОМЕНА:  

- Цените се однесуваат за наем на студио или апартман за 7 ноќевања. 

- Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

- Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%

- Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;

- Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;

- Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;

- Туристичка такса од 0,5 еур по ден на соба се плаќа на лице место

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:
* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

ПРЕВОЗ:

* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови;
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус;
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;
* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

Цената само за превоз: Скопје-Сивири-Скопје изнесува:

  45 € возрасни

  35 € деца од 2 - 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ