НЕА ВРАСНА - вила АПОЛОНИА

 

 

  

ВИЛА АПОЛОНИА
Вилата се наоѓа на 150м од плажата во централнот дел. Пред самата вила се наоѓа градскиот парк. Вилата располага со 13 студија 1/3 и две студија 1/2 кои се на спрат. Студијата се на приземје и спрат и се опремени со кујна, купатило, АС (не е вклучена во цената) и балкони  и Wi – Fi . Дуплексот е комбиниран од две 1/3 соби кои се одделени со ходник, од кои едната соба нема тераса, но затоа има клима која е вклучена во цената, а исто така, се користи терасата од другата соба. Дуплексот располага со две кујни и две купатила. Вилата на приземје има сала со билјард маса, пинг-понг, ТВ и две дополнителни санитарни простории наменети за сите гости при реализирање на смените.

10 % попуст за уплата до 31/03/2024 (попустот не важи за термините со *)
5% попуст за уплата за уплата до 30/04/2024 (попустот не важи за термините со *)

лица
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ
1 8 15 22 29 6 13 20 27 3 10 17 24 31
Ноќи 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7*
1/2 109 149 259 279 299 329 329 329 329 329 299 279 149 119
1/3 119 159 279 299 329 349 349 349 349 349 329 299 159 129
1/3+1/3 109 149 389 439 489 529 529 529 529 529 489 439 149

129

 

 Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд). Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однeсуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

УСЛОВИ 

 • За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 35 Еур
 • За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 45 Еур
 • Доплата за клима 5 евра од ден
 • При сместување во студијата 1/2 и 1/3 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%), а во 1/3+1/3 минимум 4 лица (4 x 100%)
 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 • Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
 • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!
 •  Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата
   
  Цената на превозот на релација Скопје – Неа Врасна – Скопје изнесува:
  • возрасни: 45€
  • деца од 2 до 12 години: 35€
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)
Поаѓање од Неа Врасна во 15:00 ч. 

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ