• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

АVALON 3* - СОНЧЕВ БРЕГ

СТУДИЈА И АПАРТМАНИ  

АПАРТХОТЕЛОТ АВАЛОН 3* се наоѓа во централниот дел на едно од најпознатите центри на Црното Море - Сончев Брег и само 1км. од античкиот Несебар. Апартхотелот е блиску до најголемата Disco GRAND Arena и до плажата LAZUR.
Хотелскиот комплекс е на 150 метри од плажа, погоден за целосна релаксација. AVALON располага со 550 кревети во 60 двокреветни соби и 120 еднособни апартмани опремени со кујна. Сите сместувачки капацитети во хотелот се пространи, стандардно опремени со телефон, кабловска телевизија, фрижидер и климатизација. Повеќето соби имаат панорамски балкон со поглед кон морето.

 

  

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 29.02.2024
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2024
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2024

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

(цена за наем на студио или апартман од ден)

  01.06-25.06  

01.09-30.09

26.06-31.08

СТУДИО 

максимум 2 лица

38 €

55 €

АПАРТМАН  2+2

(една спална и дневна соба)

49 €

69 €

Цените се во евра за студио или апартман за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- Детска градина

- Паркинг

Капацитет на сместување:
Студио - 2 возрасни 
Апартман 2+2 -  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години, 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години или 4 возрасни

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден 

- депозит- за евентуална штета: 50€ се остава на рецепција и доколку е се во ред се подига од рецепција на денот на заминување

 

 Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ