AQUILON & SPA 3* - с. БАЊА

 Се наоѓа во срцето на мирна, преубава планинска долина и нуди одлична комбинација на спортските активности и третманите со топла минерална вода. Сместен е во спокојна селска атмосфера, блиску до  Банско ски центар.

Во хотелот: 
8 студија, 19 апартмани со една спална и 7 апартмани со две спални; голем базен со изворска топла минерална вода; сауна + 85 ° C, џакузи  со мраз; масажа, спа процедури; богат асортиман од козметички и лековити терапии со топла минерална вода; фоаје, ресторан (скара на јаглен); лифт; изнајмување скии и гардероба; велосипеди за изнајмување; пинг понг; пикадо; сеф; бесплатен постојан превоз до ски станицата - гондолата; традиционална парна бања; безжичен интернет; паркинг.......

Во собите: 
сите простории се опремени со: безжичен интернет; сателитска телевизија; фрижидер; кујнски апарати; микробранова печка; ел. шпорет; електричен чајник; работно биро, кујнски прибор; крпи,  тераса; камин на дрва; 20 'ЛЦД телевизор; апарати за чај / кафе; када / тоалет; фен; МП3 плеер.