ZARA 4* - БАНСКО

Хотелот Зара 4* се наоѓа на работ од врвот Тодорка во Банско, на 400 метри од ски лифтот.

Гостите можат бесплатно да го користат отворениот базен (сезонски) и спа центарот со затворен базен, сауна и сала за фитнес.

Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот објект. Секоја соба има балкон, LCD телевизор со кабловска телевизија, фрижидер, сеф, сопствено  купатило со када или туш кабина и бесплатен тоалетен прибор. Дел од собите имаат поглед кон планина.

Гостите можат да се опуштат во ресторанот или лобби барот во фоајето.На барање е достапна и храна за посебен режим на исхрана на гостите.Прехрамбената продавница и рестораните се одалечени на 200 метри од хотелот.

Во склоп на хотелот истотака има на располагање козметички салон, сала за разонода, остава за багаж и гардаробер за ски опрема. Во хотелот има и детско игралиште.

Хотелот Зара се наоѓа на 500 метри од центарот на Банско.

Тип на сместување 15.04.2018 – 12.07.2018 13.07.2018 - 08.09.2018 09.09.2018 - 30.11.2018
HB+ ALL HB+ ALL HB+ ALL
По лице во 1/2 соба
20 € 25 € 25 € 30 € 22 € 27 €
По лице во 1/2 lux соба
23 € 28 € 28 € 33 € 25 € 30 €
По лице во One bedroom apartment 26 € 31 € 34 € 36 € 28 € 33 €

Во цената е вклучено
1 ноќевањe по лице по ден на база HB+/ ALL INCLUSIVE
Бесплатно користење на базен , фитнес, сауна, парна бања
Wi-Fi

Намалувања:
Деца до 5,99 - бесплатно
Дете 6-11,99 на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно
2ро Дете 6-11,99 на дополнително легло со 2 возрасни - плаќа 50 % од цената на креветот
Дете 6-11,99 на редовно легло - 30% попуст од редовната цена на креветот
Возрасен на дополнително легло - 30% попуст од редовното легло
Single room occupancy - плаќа 80% од цената на DBL

Maксимум сместување:
DBL room - 2 pax
DBL Lux room - 2+ 2 / 3 pax
1-bedroom APP - 2+2 or 4 pax

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден 

 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ