HOT SPRINGS 4* - с. БАЊА

Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА 4* се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори.
Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.
Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин.
Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2.

 

Цените се на ДЕН за 1 лице во двокреветна соба - Полупансион

Период

Денови на престој

DBL COMFORT 

(2+0)

DBL EXECUTIVE

 (2+1)

ALPINE STUDIO

(2+2)

JUNIOR SUITE

(2+2)

04.02-05.04.2018

Петок и сабота

58€

62€

72€

84€

Недела-четврток

48€

50€

60€

72€

06.04-14.04.2018

Петок и сабота

60€

64€

78€

90€

Недела-четврток

50€

52€

66€

80€

15.04-14.06.2018

Петок и сабота

62€

66€

69€

80€

Недела-четврток

50€

54€

60€

70€

15.06-12.07.2018

Петок и сабота

64€

69€

76€

90€

Недела-четврток

54€

56€

64€

78€

13.07-15.09.2018

Петок и сабота

68€

70€

82€

96€

Недела-четврток

56€

58€

70€

85€

16.09-29.11.2018

Петок и сабота

62€

66€

69€

80€

Недела-четврток

50€

54€

60€

70€

30.11-20.12.2018

Петок и сабота

70€

74€

82€

95€

Недела-четврток

58€

62€

70€

85€

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 - Појадок и вечера

- Користење на СПА Центар

SPA центарот вклучува: Внатрешни и надворешни базени, Биосауна 65 C, Турски хамам, Игло и фонтана со мраз, Парна бања, Дождовна соба, Солена соба, Тепидариум, Финска сауна, Лакониум – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес

- Интернет, паркинг

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

  •  10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
  •  15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Дополнителни услови :

- За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица

- Дете до 5.99 год. – бесплатно

- Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 28€ на ден

- Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден

- Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен

- Возрасен или дете над 12 г. на прв дополнителен кревет - доплата 36€ на ден

- Возрасен или дете над 12 г. на втор дополнителен кревет - доплата 28€ на ден

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ