ПИРИН ПАРК 5* - САНДАНСКИ

Пирин Парк Хотел 5* е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели 'Sharlopov Hotels' и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда 'Eurospera Wellness', која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. 

   

 

Цените се валидни за престој до 30.11.2018 (не се валидни за празници)

Пакет “Македонија“  

База : ПОЛУПАНСИОН / Вид на сместување

Петок-сабота

Недела-четврток

Двокреветна соба (2+1)

46 €

38 €

Еднокреветна соба

61 €

58 €

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

Дете до 4 год - БЕСПЛАТНО

Дете од 4-12 год на дополнително легло во соба - 70%

Дете од 4-12 год на редовно легло - 30%

Возрасен на дополнително легло - 30%

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цената е по лице (сместување во соба) и за наем (сместување во апп) и вклучува :

√ Ноќевање со појадок и вечера

√ Користење на фитнес, затворен базен со хидромасажни џетови, детски базен, џакузи

√ Користење на сауна парк (финска сауна, биосауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона

√ Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат

√ Интернет, паркинг, бесплатен транспорт (на барање)

Во цената не е вклучено :

- Туристичка такса 1 €

- Патничко осигурување

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ