ПИРИН ПАРК 5*- САНДАНСКИ

Пирин Парк Хотел 5* е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели 'Sharlopov Hotels' и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда 'Eurospera Wellness', која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. 

  

 

 Период на валидност: 01.01.2020-30.11.2020

 Цената е за СОБА на ДЕН – полупансион 

Цените не важат за верски и национални празници  

Цената е за СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување петок и сабота недела-четврток
DBL – lux 104 94
SGL – lux 83 75
DBL – standard 94 83
SGL – standard 75 66
APP – lux (2+1) 135 135
APP – vip (2+1) 166 166
APP – family (4+1) two bedroom 151 151
ПОПУСТИ
Дете до 3,99 г. Бесплатно
Дете 4-11,99 г. на дополнително легло 70% попуст
Дете 4-11,99 г. на редовно легло 30% попуст
Возрасен во DBL или APP на доп.легло 50% попуст

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд
Легенда: DBL двокреветна соба, APP апартман

Попуст:  Дете до 3,99 години - бесплатно сместување во двокреветна делукс соба со 2 возрасни лица

Во цената Е вклучено: 

- Ноќевање со појадок и вечера; 
- Туристичка такса; 
- Интернет; 
- Паркинг, 
- Бесплатен шатл / закажан / до центарот на градот и обратно;
- Употреба на: фитнес, базен со хидромасажни млазници, детски базен, џакузи; 
- Сауна-парк / финска сауна, бип сауна, парни бањи - календариум и лакониум, 
- Соба за релаксација; - Парк градина со отвпрен базен и детско игралиште; 
- Детско катче; 
 
Во цената НЕ Е вклучено: 
- Превоз 
- Патничко псигурување 
 
Хотелски содржини 

СПА центарот: 

Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa, Работно време на базените во хотелот: секој ден од 08:00 до 20:00 часот 
Отворен базен, 25 x 10 м, 28 °C, (работи од мај до септември) Отворен детски загреан базен, 6×4 м, длабочина 60 см (работи од мај до септември) 
Надворешен термален базен, 6 x 4 м, 38°C, длабочина од 1,20 см (работи од октомври до април) 
Затворен базен со хидромасажи и водно огледало, 16 x 8 м, 29-31°С Затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидрпмасажа, 10 x 4 м, 37°C 
Детски базен затворен, 3 x 5 м, 33°С, длабочина 70 см. 
Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината. 
Деца до 12 г. во термалната зона само со впзрасно лице (придружник). 
Не е дозволен влез во СПА и базените со чевли, патики…! 
Забрането е внес и конзумирање на храна и алкохолни пијалоци во СПА центарот! 
 
Барови и ресторани 
– Балкански ресторан со зимска и летна градина / 150 седишта / 
– Медитерански ресторан со летна градина / 180 седишта /
– Лоби бар – / 100 седишта / 
– Пијано бар 
 
Бизнис центар: 
Хотелот има шест конференциски сали: 
– Сала “Бугарија“ – до 260 седишта 
– Сала “Сандански” – до 45 седишта 
– Сала “Медиус“ – до 15 седишта 
– Сала ВИП “Дезудава” – до 14 седишта 
– Сала “Санданска-Бистрица” – до 35 седишта 
– Сала “Вихрен“ – до 10 седишта
 
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ