БАНСКО-ВИКЕНДИ 2017

ХОТЕЛИ  3*,  4* и 5*

 ПОЧИТУВАНИ КЛИЕНТИ ВИ БЛАГОДАРИМЕ ШТО ОДВОИВТЕ ВРЕМЕ ДА

ГИ РАЗГЛЕДАТЕ НАШИТЕ ВИКЕНД ПОНУДИ ЗА БАНСКО БУГАРИЈА

ПОНУДИТЕ СЕ ЗА СЕЧИЈ ВКУС, ОДНОСНО САМО СО ПОЈАДОК,ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА (ПОЛУПАНСИОН),ИЛИ ALL.INCLUSIVE ПРОГРАМИ.

ЗА ДОПОЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЈА КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ДИРЕКТНО ИЛИ НАШИТЕ СОРАБОТНИЦИ ШИРУМ МАКЕДОНИЈА

 

KORINA SKY 3*

  

 

 ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН= 12€

 ТЕРМИНИ

26-28.08 / 08.09-10.09/21.10-23.10

УСЛУГА  НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ВОЗРАСЕН 12€
ДЕТЕ 6-13.99 НА ДОП. ЛЕГЛО         5€
ДОПЛАТА ЗА СТУДИО 5€ ПО СТУДИО
ДОПЛАТА ЗА АПП ЗА ДВЕТЕ НОЌИ 10€ ПО АПП
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА 1 ЕВРО Т.ТАКСА ВОЗРАСНИ И ДЕЦА НАД 6.Г - се доплаќа во агенција

расооред на легла во собите: DBL - max 2 AD, ST- 2+1, APP1 - 2+2

ЛОКАЦИЈА-СТРОГ ЦЕНТАР -ПЕШАЧКА УЛИЦА ПИРИН

ДЕЦА ДО 5.99  БЕСПЛАТНО  

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ З5€, ДЕТЕ ДО 11,99=25€

_________________________________________________

RIVERSIDE 4*


Цената на аранжманот за термин 21-23.10 изнесува:
за уплата до 27/09/2017 економи соба 65€ / стандард соба 69€
за уплата од 28/09/2017 економи соба 75€ / стандард соба 79€

Во цената на аранжманот влезени се следните услуги:
Автобуски превоз на релација Скопје – Банско – Скопје
Сместување во хотел Riverside Boutique 4**** на база се вклучено ( ALL ) во двокреветни соби.
  Туристички придружник за време на патувањето и престојот во Банско
  Користење затворен базен, џакузи, фитнес, парна бања, сауна, WI - FI ...

 

Во цената на аранжманот не се влезени следните услуги:

Туристичка такса 1€ од ден

 

Попусти и доплати за деца и возрасни:
  Дете до 5,99 години БЕСПЛАТНО во хотел, плаќа само превоз 25€
  Дете од 6 до 12 години 50% на дополнителен лежај
  Трета возрасна особа 25% попуст од редовна цена

 

_____________________________________________

 ТRINITY 4*   

 

ЦЕНА ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН= 59€

ТЕРМИН 21-23.10
УСЛУГА  ПОЛУПАНСИОН
ДЕТЕ 7-13.99 43€
ПРВО ДЕТЕ 0-6.99 НА ДОП. ЛЕГЛО         25€
ВТОРО ДЕТЕ 0-6,99 НА ДОП.ЛЕГЛО 37€
ТРЕТ ВОЗРАСЕН НА ДОП.ЛЕГЛО 50€
ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 15€ ОД ПАКЕТОТ

расооред на легла во собите: DBL - max 2 AD, ST- 2+1, APP1 - 2+2

ВО ЦЕНАТА ВКЛУЧЕНО КОРИСТЕЊЕ НА БАЗЕН И СПА

ЛОКАЦИЈА-СТРОГ ЦЕНТАР -на 100 метри од ПЕШАЧКА УЛИЦА ПИРИН

___________________________________________________

CASA KARINA 4*


 

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ЗА HB- ПОЛУПАНСИОН

ALL-СЕ ВКЛУЧЕНО

СЕ СЛУЖИ САМО ВО РЕСТОРАНОТ

ВО ДВОКРЕВЕТНА     € 25 € 27
ВО СТУДИО € 25,50 € 27,50
ВО АПП СО ЕНА СПАЛНА € 25,50 € 27,50
ВО АПП СО ДВЕ СПАЛНИ € 25,50 € 27,50
ЕДНОКРЕВЕТНА € 39 € 44
ТРЕТ ВОЗРАСЕН НА ДОП.ЛЕГЛО € 20 € 22
ДЕТЕ 6 -11.99 НА РЕД.ЛЕГЛО € 16 € 17
ДЕТЕ  6  11.99 y. НА ДОП.ЛЕГЛО € 15 € 16
ДЕТЕ ДО 06 ГОДИНИ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО

 

 

GARDENIA 4*

    

 ЦЕНА ПО ЛИЦЕ на ДЕН 25€

 

TЕРМИНИ

08.09-10.09, 21.10-23.10

 услуга    СЕ ВКЛУЧЕНО
ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА -стандард   25€
ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА ЕКОНОМИ   24€
ВКЛУЧЕНО: БАЗЕН, САУНА,ПАРНА БАЊА,РЕЛАКС ЗОНА,ФИТНЕС.
НЕ Е ВКЛУЧЕНО Т.ТАКСА- 1 ЕВРО ПО ЛИЦЕ НА ДЕН- СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА

РАСПОРЕД НА ЛЕГЛА: DBL 2+1 (2+2 chd up to 10yo), DBL Mansard - max 2, FAM (mansard) - 2+2,  APP - 2+2/max 4

ЛОКАЦИЈА  ЦЕНТАР КАЈ ГРАДСКИОТ ПАРК 

1-во  ДЕТЕ до 6.99 бесплатно
2-ро дете до 6.99 на доп.легло  плаќа 50%
дете 7-12.99 на доп. легло - 50%
дете 7-12.99 на рег. легло - 20%
Возрасен на доп.легло - 20%

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ З5€, ДЕТЕ ДО 11,99=25€

_____________________________________________

ASTERA 4*


 

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ЗА ПОЛУПАНСИОН

 

      ТЕРМИН

08.09.2017-10.09.2017       

во двокреветна        € 24,00

 

ДЕТЕ ДО 2.99 БЕСПЛАТНО    
ДЕТЕ 3.00 -12.99 НА ДОП.ЛЕГЛО=БЕСПЛАТНО
ДЕТЕ 3.00 - 12.99 НА РЕДОВНО ЛЕГЛО - 50%  
ТРЕТ ВОЗРАСЕН НА ДОП.ЛЕГЛО - 30%    


во цената вклучено користење на СПА, БАЗЕН и АКВА ПАРК

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ З5€, ДЕТЕ ДО 11,99=25€

------------------------------------------------------------------------------------------------

REGNUM 5 *

  

 ТЕРМИНИ- 26.08-28.08, 08.09-10.09, 21.10-23.10

ПОЛУПАНСИОН ПО ЛИЦЕ НА ДЕН= 42 ЕВРА, ДЕТЕ ДО 9,99=БЕСПЛАТНО, ДЕТЕ ДО 12.99=-50%

ТРЕТ ВОЗРАСЕН =-20%

во цената вклучено користење на СПА, БАЗЕН, АНИМАЦИИ И СЛ.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ З5€, ДЕТЕ ДО 11,99=25€