ARABELLA BEACH 4*

Прикажано од АЛБЕНА

ALL INCLUSIVE - 2 лежалки + чадор на плажа БЕСПЛАТНО

ЛОКАЦИЈА: на плажа.

Туристите на возраст помеѓу 2 - 11.99 години се сметаат за деца од страна на хотелот.

За хотелот

DOUBLE ROOM:• индивидуален клима уред • сателитска ТВ • мини бар (доплата) • Телефон • сеф (бесплатно) • купатило со туш кабина или када • Фен за коса • балкон, мебел на балконот • средување на соба - дневно •промена на постелнина - 2 пати неделно •  промена на крпи - дневно  •

СОДРЖИНИ: • ресторан со 360 седишта (220 седишта затворено и 140 на тераса) • лоби бар • бар на базен • Wi-Fi во јавни површини (бесплатно) •менувачница • незаштитен  паркинг (доплата) • домашни миленици се дозволени 

Спорт и рекреација: Бесплатно • отворен базен • пинг понг • пикадо • шах • плажа библиотека • анимација програми, Доплата • тениско игралиште • одбојка и кошарка игралиште • фудбалска школа • тениско училиште • сурфање училиште • јога • AQUA MANIA - аква парк• масажа • јавање

ЗА ДЕЦА: • Детско креветче • висок стол • детско игралиште • детски базен • Мини клуб

Плажа: •градска  песочна плажа; 2 лежалки и 1 чадор на плажа - бесплатно •покрај  базен: чадори за сонце, лежалки - бесплатно

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

08.06.2019 - 21.06.2019   07.09.2019 - 13.09.2019   

ALL INCLUSIVE

22.06.2019 - 01.07.2019   25.08.2019 - 06.09.2019  

ALL INCLUSIVE

02.07.2019 - 24.08.2019  

ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба 43 €
59,50 € 66 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- 2 Лежалки и чадор на плажа

- Детско катче

- Интернет

- Анимација

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца до 11.99 год или 3 возрасни
 
Попусти:
Дете до 1.99 години - бесплатно
Дете 2-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - бесплатно
Второ дете од 2 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - плаќа 30% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба - 20% попуст на регуларната цена
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување,туристичка тaкса и комунална такса 1€ по лице на ден

 

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ