VITA PARK 3*

Прикажано од АЛБЕНА

ULTRA ALL INCLUSIVE - AQUAMANIA !!!!

Локација: во парк зона на Албена, 950 метри од плажа.

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ: Хотелот е реновиран во 2001 година.

Туристи на возраст помеѓу 2 - 11.99 години се сметаат за деца од страна на хотелот.

DOUBLE ROOM:• индивидуален клима уред • сателитска ТВ • Телефон • Wi-Fi (бесплатно) • Купатило со туш • Балкон •средување на соба •промена на  постелнина и крпи •

СОДРЖИНИ: • Ресторан • лоби бар • Бар • сеф (доплата) •менувачница •бар на базен• амфитеатар • домашни миленици (доплата)

Спорт и рекреација: Бесплатно • Отворен базен • слободен влез AQUA MANIA - аква парк ; Бесплатно користење на тобогани, лежалки и чадори за сонце. Работно време: од 10.00h до 18.00 часот во периодот  • пинг-понг одбојка на плажа  • аеробик  • Доплата • тениско игралиште • Фитнес (Ralitsa Superior) • билијард • фудбалска школа • тениско училиште • училиште за сурфање • јавање • Интернет кафе • јога

ЗА ДЕЦА: • Детско креветче • висок стол • детски базен •тобогани • детско игралиште • Мини клуб

Плажа: •градска песочна плажа; 2 лежалки и чадор на плажа - бесплатно • Превоз за гостите на плажа од 9.00 до 17.00 - бесплатно •покрај базен: чадори за сонце, лежалки - бесплатно

Цени за термини по типови простории за ULTRA ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

08.06.2019 - 21.06.2019    07.09.2019 - 13.09.2019   

ULTRA ALL INCLUSIVE

22.06.2019 - 01.07.2019   25.08.2019 - 06.09.2019  

ULTRA ALL INCLUSIVE

02.07.2019 - 24.08.2019  

ULTRA ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба  - поглед парк 39 €
51 € 54 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ULTRA ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- 2 Лежалки и чадор на плажа

- Детско катче

- Интернет

- Анимација

- AQUAMANIA, бесплатно користење на AQUA PARK во Албена

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца до 11.99 год или 3 возрасни
 
Попусти:
Дете до 1.99 години - бесплатно
Дете 2-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - бесплатно
Второ дете од 2 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - плаќа 30% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба - 20% попуст на регуларната цена
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување,туристичка тaкса и комунална такса 1€ по лице на ден

 

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ