ПАРАЛИА - вила ЕФИ

Прикажано од Грција апартмани - летна понуда

Вила “EFI” е лоцирана на само 20m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа, на 100m од црквата. Располага со следната структура на студија: 1/2 (еден брачен), 1/3 (еден брачен и еден единечен); 1/3+1 (еден брачен, еден единечен и фотеља на расклопување). Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња) клима, ТВ, гардеробер. Некои од студијата имаат поглед кон море. Вилата располага со ЛИФТ. Wi-Fi интернет - Бесплатен. Студијата се наоѓаат на II кат. 

 

             

"EFI"
Паралија
термин  МАЈ  ЈУНИ
ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
   17   24   31 07 14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23  30 06 13 20
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7
7  7 *
7 *
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7
7 7 7
1/2 студио
45 75 90 105 120 135 150 275 295 315 315 315 315 295 150 115  95 70 50
1/3 студио
45 80  95  115 130 145 160 295 325 345 345 345 345 325 160 125  105 80 55
1/3+1 студио
45 90 105  130 145 160 175 325 350 375 375 375 375 350 175 140  115 90 60
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио цени по лице со превоз

Услови под кои важи аранжманот

 • -  Цените (без *) се дадени по лице за 7 ноќи со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице   БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените (со) се дадени за 7 ноќи/8 дена за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • -  Во студио , дозволено е сместување на лица, согласно со предвидениот капацитет,т.е број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 год. во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО
 • -  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците веднаш пред вилата;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 •  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ