СИВИРИ - вила ХРИСТОС

Прикажано од Грција апартмани - летна понуда

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

 

 

                     Цени за термини по типови простории и услуги

Термини1/2 Студио 1/4 Апартман Бр. ноќевања
  16/05 - 23/05   49€  59€  7* промо
  23/05 - 30/05 59€  69€  7* промо
  30/05 - 06/06 79€  99€  7*
  06/06 - 13/06 99€  139€  7*
  13/06 - 20/06 119€  159€  7*
  20/06 - 27/06 129€  179€  7*
  27/06 - 04/07 149€  199€  7*
  04/07 - 11/07 300€  400€  7
  11/07 - 18/07 320€  430€  7
  18/07 - 25/07 320€  430€  7
  25/07 - 01/08 320€  430€  7
  01/08 - 08/08 320€  430€  7
  08/08 - 15/08 320€  430€  7
  15/08 - 22/08 290€  400€  7
  22/08 - 29/08 270€  380€  7
  29/08 - 05/09 109€  149€  7*
  05/09 - 12/09 89€  129€  7*
  12/09 - 19/09 69€  79€  7* промо
  19/09 - 26/09 59€  69€  7* промо
Услови под кои важи аранжманот

НАПОМЕНА:   

- Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.         

- За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

- Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз (доколку користи)

- Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

- Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

 -ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз.
- Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

- Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 - 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ