ХАНИОТИ - вила МАРИА

Прикажано од Грција апартмани - летна понуда

Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на развлекување на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен интернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници...

 

 

"Maria"
Ханиоти
термин        МАЈ     ЈУНИ
ЈУЛИ АВГУСТ      СЕПТЕМВРИ   
 16 23  30  06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05  12 19  
бр. ноќи    7* 7* 7* 7* 7* 7*
7* 7  7  7  7  7  7  7 7* 7* 7* 7* 7*
1/2  студио 50 80 110 130 150 170 190 360 390 410 410 410 410 390 190 150 115 90 65
1/3  студио 50 90 125 145 165 185 205 390 410 440 440 440 440 410 205 165 135 100 75
1/3+1  студио 50 100 140 160  180 200  220  420  440  470  470  470 470 440 220 180 145 115 85

НАПОМЕНА

 • -  Цените со * се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување; плаќаат само превоз;
 • -  Цените  без * се за 7 ноќи/8 дена ,  за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • -  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 25 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ