МЕТАМОРФОЗИ-вила LINA

Прикажано од Грција апартмани - летна понуда

 ПРВА ЛИНИЈА !!!  

Метаморфозис е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Главната декорација е централниот паркот, а плажата е песочна и километарска. Во гратчето има десетина таверни и ресторани, неколку добро снабдени супермаркети и продавници, рибен пазар, пекарница, агенција за изнајмување на автомобили и сл.

Вила ЛИНА се наоѓа во центарот на местото, на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана пред две години.

 

 

                                                 Цени за термини по типови простории и услуги
Термини1/3 СТД 1/4 СТД 1/4 апартман (град) 1/4 апартман (море) Бр. ноќевања
  16/05 - 23/05   59 €  59 €  69 €  69 €  7* промо
  23/05 - 30/05 69 €  69 €  79 €  89 €  7* промо
  30/05 - 06/06 99 €  109 €  129 €  139 €  7*
  06/06 - 13/06 109 €  129 €  149 €  159 €  7*
  13/06 - 20/06 129 €  149 €  169 €  179 €  7*
  20/06 - 27/06 149 €  169 €  189 €  199 €  7*
  27/06 - 04/07 169 €  179 €  199 €  209 €  7*
  04/07 - 11/07 350 €  370 €  420 €  440 €  7
  11/07-  18/07 350 €  390 €  440 €  470 €  7
  18/07 - 25/07 360 €  390 €  440 €  470 €  7
  25/07 - 01/08 360 €  390 €  440 €  470 €  7
  01/08 - 08/08 360 €  390 €  440 €  470 €  7
  08/08 - 15/08 360 €  390 €  440 €  470 €  7
  15/08 - 22/08 340 €  360 €  390€  440 €  7
  22/08 - 29/08 300 €  330 €  360 €  390 €  7
  29/08 - 05/09 129 €  149 €  169 €  179 €  7*
  05/09 - 12/09 109 €  129 €  139 €  149 €  7*
 12/09 -  19/09 79 €  89 €  99 €  119 €  7* 
  19/09 - 26/09 69 €  69 €  89 €  89 €  7* промо

НАПОМЕНА:   

- Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

- За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

- Цените без * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.

- Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз (доколку користи)

- Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).

- Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%

- ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз.
- Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

- Туристичка такса од 0,5 еур по ден на соба се плаќа на лице место кај сопственикот

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд

Цената само за превоз: Скопје-Ситонија-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 - 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ