СИВИРИ - вила САРИЗАС

- 5% до 30.04.2020

 

  

 

Апартманите Саризас се наоѓаат на Халкидики – Касандра во Сивири на 80 метри од плажата во централниот дел на градот.

Вилата располага со 1/3+1 и 1/4+1 апартмани опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, мини шпорет и кујнска опрема), тоалет, балкон од кој се гледа прекрасното зајдисонце.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 5% попуст за резервации направени до 30.04.2020

вила САРИЗАС

Саризас

апартмани

МАЈ

  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

23

  30  

06   13  
20 27 04 11
18 25
01
08 15 22 29 05

12

Ноќи

7* 7* 7* 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7
7* 7* 7* 7*

1/3 + 1

59

89 119 139 159 270 325 345 355 355 355 355 325 150  120 95 70

1/4 + 1

59 99  129 149 169 290 355 370 380 380 380 380 355 155  125 100 75

1/5

59 99  129  149  169  300   365  380 390  390  390  390   365 155  125  100  75 

 Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).

  • Термините одбележани со *се однесуваат за пакет аранжмани по лице ( за 7 ноќевања со вклучен превоз ),
  • Термините без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

УСЛОВИ

- За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување , превоз 25 Еур

- За трето лице над 12 години – бесплатно сместување , превоз 35 Еур

- При сместување во апартманите 1/3+1 и 1/4+1  потребен е минимум од 2 лица ( 2 x 100%)

- Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

- За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

- ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25€
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

- Задолжително патничко осигурување

- Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

од Скопје во 05:00ч.(паркинг спроти хотел ВИП)

Поаѓање од Сивири во 14:00 ч

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ и ТА СКОБУЛ