МЕТАМОРФОЗИ-вила LINA

Прикажано од Грција апартмани - летна понуда

ПРВА ЛИНИЈА !!!  

Метаморфозис е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Главната декорација е централниот паркот, а плажата е песочна и километарска. Во гратчето има десетина таверни и ресторани, неколку добро снабдени супермаркети и продавници, рибен пазар, пекарница, агенција за изнајмување на автомобили и сл.

Вила ЛИНА се наоѓа во центарот на местото, на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана пред две години.

 

 

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини1/3 СТД 1/4 СТД 1/4 апартман (град) 1/4 апартман (море) Бр. ноќевања
  18/05 - 25/05   59 €  59 €  59 €  59 €  7* промо
  25/05 - 01/06 69 €  69 €  79 €  79 €  7* промо
  01/06 - 08/06 99 €  109 €  129 €  129 €  7*
  08/06 - 15/06 109 €  129 €  149 €  149 €  7*
  15/06 - 22/06 129 €  149 €  169 €  169 €  7*
  22/06 - 29/06 149 €  169 €  189 €  199 €  7*
  29/06 - 06/07 330 €  340 €  380 €  400€  7
  06/07 - 13/07 350 €  370 €  400 €  430 €  7
  13/07-  20/07 350 €  390 €  430 €  460 €  7
  20/07 - 27/07 360 €  390 €  430 €  460 €  7
  27/07 - 03/08 360 €  390 €  430 €  460 €  7
  03/08 - 10/08 360 €  390 €  430 €  460 €  7
  10/08 - 17/08 360 €  390 €  430 €  460 €  7
  17/08 - 24/08 330 €  350 €  380€  420 €  7
  24/08 - 31/08 149 €  169 €  189 €  199 €  7*
  31/08 - 07/09 129 €  139 €  159 €  169 €  7*
  07/09 - 14/09 109 €  119 €  129 €  139 €  7*
 14/09 -  21/09 79 €  79 €  89 €  89 €  7* промо
  21/09 - 28/09 69 €  69 €  79 €  79 €  7* промо

НАПОМЕНА:   

- Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

- За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

- Цените без * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања.

- Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

- Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

- Туристичка такса од 0,5 еур по ден на соба се плаќа на лицеместо кај сопственикот.

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Цената само за превоз: Скопје-Ситонија-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 - 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ