GOLDEN BEACH 3* - МЕТАМОРФОЗИ

Прикажано од Грција хотели - летна понуда

-5% до 31.03.2020 ALL.INCLUSIVE-LIGHT 

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран на 30 метри од плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен со лежалки, кој е бесплатен за користење од страна на гостите. 

   

   

       

                   ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
       - 5% попуст за резервации направени до 31.03.2020
Термини               Услуга    По лице во 1/2+1 ЕКОПо лице во 1/2+1 Бр.       ноќевања
23/05- 30/05 All incl light  130€  150€   7 промо
30/05-06/06 All incl light 140€   160€   7 промо 
06/06-13/06 All incl light 200€   220€   7 промо
13/06-20/06 All incl light  280€  300€  7
20/06-27/06 All incl light  300€   320€  7
27/06-04/07 All incl light  330€  350€  7
04/07-11/07 All incl light  350€  370€  7
11/07-18/07 All incl light  410€  430€  7
18/07-25/07 All incl light  450€  470€  7
25/07-01/08 All incl light 450€  470€  7
01/08-08/08 All incl light 450€  470€  7
08/08-15/08 All incl light 450€  470€  7
15/08-22/08 All incl light  450€  470€  7
22/08-29/08 All incl light  420€   440€  7
29/08-05/09 All incl light  360€  380€  7
05/09-12/09 All incl light  310€  330€ 
12/09-19/09 All incl light  230€   250€   7 промо
19/09-26/09 All incl light  190€   210€   7 промо
Услови под кои важи аранжманот

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

·      Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска масa

·      Ручек 14:00-16:00ч. избор на три главни јадења

·      Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса

(Неограничено, локални алхохолни /пиво и вино/ и безалхохолни пијалоци од 12:00-17:30 ч. и 19:00-21:00 ч.)

НАПОМЕНА:
– Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ за број на ноќевања дадени во табелата
– Прво дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
– Второ дете до 5,99 г. може да биде бесплатно сместено како четврто лице, со тоа што ќе користи легло заедно со родителите.
– Трет возрасен над 14 години, плаќа 50% од цената во табелата.
– BABY COT – Бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот. Во спротивно протекторот од хотелот ке им биде изнајмен 20 еур. за целиот престој.
– Туристичката такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на рецепција.
– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
– Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– ПРОМО цените не подлежат на дополнителни попусти.
– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ