JENNY 3* - СИВИРИ

Прикажано од Грција хотели - летна понуда

 

-5% до 31.03.2020 ПОЛУПАНСИОН   

Хотелот JENNY 3* е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3 со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот.

  

 


                      ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
- 5% попуст за резервации направени до 31.03.2020
терминиПо лице во 1/2+2 Полупансион 
23/05/2019 - 30/05/2019 120€  7 промо
30/05/2019 - 06/06/2019 140€  7 промо 
06/06/2019 - 13/06/2019 155€  7 промо
13/06/2019 - 20/06/2019 250€  7
20/06/2019 - 27/06/2019 270€  7
27/06/2019 - 04/07/2019 290€  7
04/07/2019 - 11/07/2019 320€  7
11/07/2019 - 18/07/2019 345€  7
18/07/2019 - 25/07/2019 375€  7
25/07/2019 - 01/08/2019 375€  7
01/08/2019 - 08/08/2019 375€  7
08/08/2019 - 15/08/2019 375€  7
15/08/2019 - 22/08/2019 375€  7
22/08/2019 - 29/08/2019 345€  7
29/08/2019 - 05/09/2019 295€  7
05/09/2019 - 12/09/2019 260€  7
12/09/2019 - 19/09/2019 190€  7 промо
19/09/2019 - 26/09/2019 160€   7 промо

*HB (Half Board / Полупансион:

 • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера  19:30-21:30ч.  на база шведска маса 

Напомена:

 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата
 • Промо цените не подлежат на дополнителни попусти
 • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место.
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 09 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5 % 
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25€
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ