ИНТЕРХОТЕЛ 4* - САНДАНСКИ

 Овој прекрасен хотел, реновиран 2012 г, Ви нуди одлична можност за релаксација.

Интерхотел 4* Сандански се наоѓа во градот Сандански, во подножјето на Пирин планина,
опкружен со преубаво зеленило и одговара  на сечиј вкус..
Регионот е познат по својата клима и 80 минерални извори со температура
од 42° - 81°С и различно ниво на минерализација и хемиски соединенија. 
Минералните води  имаат силен ефект врз лекувањето на голем број заболувања.

Во минатото градот го носел името Свети Врач (лекар)

 

 

 ЦЕНОВНИК

Тип на соби

/ по лице на ден /

01.02.2018 - 31.01.2019год.

петок и сабота

недела - четврток

7+ ноќи

BB

HB

BB

HB

BB

HB

DBL стандард

38

50

30

42

29.50

41.50

DBL лукс

43

55

34.50

46

33

45

SGL стандард*

60

72

48

60

46

58

SGL лукс*

62

78

54

64

50

62

STD стандард (2 лица)

124

148

100

122

96

120

APP лукс (2 лица)

140

164

112

136

108

132

ДОПЛАТИ

           
редовно легло - дете 4-11,99 г. 25€ 34€ 20€ 29€ 20€ 28€
доп. легло - дете 4-11,99 г. во dbl 12€ 21€ 10€ 18€ 10€ 18€
доп. легло - дете 4-11,99 г. во std/app 0 8€ 0 8€ 0 8€
доп. легло - 12-15,99 - во dbl/std/app 28€ 40€ 23€ 34€ 22€ 33€
доп. легло – возрасен - во std/app 29€ 40€ 23€ 34€ 22€ 33€
дете до 3,99 г 0 0 0 0 0 0

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд


Легенда:
DBL - двокреветна соба
APP – апартман
STD – студио
SGL – еднокреветна соба
BB - ноќевање со појадок
HB - полупансион ( појадок+вечера)

 

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊА ПО СОБИ

 ТИП СОБА Минимум Максимум
 во двокреветна соба 1 возрасен  2 возрасни
 во двокреветна соба 1 возрасен  2 возрасни+1 дете до 15,99+1 дете до 3,99 год.
 во студио 1 возрасен  3 возрасни+1 дете до 11,99 год+1 дете до 3,99 год
 во апартман лукс 1 возрасен  3 возрасни+1 дете до 11,99 год+1 дете до 3,99 год
 во апартман фамилијарен 1 возрасен  3 возрасни+1 дете до 15,99 год.+1 дете до 3,99

 Цената е во евра по лице и вклучува :

√ ноќевања на база на соодветната услуга (ноќевање со појадок или полупансион)

√ Користење на  сауна, парна бања и фитнес

√ Користење на затворен базен со минерална вода со полуолимписки размери, отворен базен со минерална вода, двата со темература 33%

√ Користење на отворен термален базен со минерална вода 38°С

√ Користење на џакузи на отворено

√ Паркинг, интернет, сеф на рецепција, Детски кат

 

Цената не вклучува :

- Туристичка такса-1 евро по лице на ден

- Патничко осигурување-задолжително

 

НАПОМЕНА!  Хотелот не прима домашни миленици
СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ: Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време) Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ