СВЕТИ НИКОЛА 3* - САНДАНСКИ

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овој регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотелот Св. Никола 3* се наоѓа во центарот на градот на главната пешачка улица. Располага со внатрешен базен, спа центар, класичен ресторан, средоземноморски ресторан, снек бар и пиано бар.

 

 

ЦЕНОВНИК 2018 г.
Цените се дадени по ЛИЦЕ на ден, за услуга ноќевање со појадок (BB)/ полупансион (HB)

ДЕН

ЦЕНА

Тип на соба \ Услуга

BB

HB

DBL стандард

20

29

SGL стандард

32

41

DBL лукс

25

34

Студио ( 2+1 )

75

93

ДОПЛАТИ

Дете до 2,99 год.

0

0

Дополнително легло – дете 3-3,99 год.

0

5

Дополнително легло – дете 4-9,99 год.

10

15

Дополнително легло – дете 10-11,99 год.

10

19

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Цените се во евра, по лице, за 1 ноќевање и вклучуваат :

√ Ноќевање со појадок или појадок и вечера

√ Користење на затворен базен со минерална вода и џакузи, римска бања, фитнес

√ Паркинг, интернет

Во цената не е вклучено :

- Патничко осигурување

- Туристичка такса 1 € по лице на ден

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ